Whatsapp Destek

Promosyon Saat

  • 09 Haziran 2020
<

Batı Promosyon Blog

Blog yazılarımızı takip edebilir, sektör hakkında en güncel ve doğru bilgileri edinebilirsiniz.

Kategoriler

Promosyon kelimesi Fransızcadan gelmiştir. Anlamı özendirmek demektir. Yani reklam ve tanıtım için yapılır. Oldukça etkili bir yöntemdir. Her firma farklı ürünleri promosyon olarak seçerler. Saatte bunlardan birisidir. Saatlerin çalışma süresi ise zaman algısına uygun belli aralıklarda hareket eder. Zamanı göstermeye yarayan mekanik veya elektronik araçlara saat denir. Saat insanlar için büyük önem taşır. Promosyon saat en çok kullanılan reklamcılık ürünüdür. İnsanlar her dakikada zamanı öğrenmek için saate bakarlar. Saate baktıkları zaman firma logosunu da göreceklerdir.

Promosyon Saat Çeşitleri

Promosyon olarak en çok kullanılan saat türü ise duvar saatleridir. Çünkü duvar saatleri evlerde, kamu veya özel şirketlerde bankalarda, vakıflarda, derneklerde, okullarda kısacası hemen hemen her yerde duvar saatleri bulunur. Hayatımızdaki her şey zamana göre ayarlanmıştır. İşe başlama ve çıkış saatleri, öğrencilerin okula giriş çıkışları, araba saatleri gibi daha birçok aktiviteler belirlenmiş saatlere uygun olarak işlemektedir. Buda bize saatlerin ne kadar önemli olduğunu gösterir. Kare, yuvarlak, kol saati görünümlü saat modelleri mevcuttur. Her mekâna uyum sağladığı için bu tip saatler kullanılır. İçinde firmaların isimleri ve logoları bulunur.  Promosyon olarak kullanılan duvar saatleri şekil olarak benzese de iç dizaynı farklılık gösterir. Sayıları 1 den 12 ye kadar olabileceği gibi sadece 12,3,6,9 yazan saat modelleri bulunur. Saati çevreleyen halkası metal yada beyaz alüminyum maddelerden yapılmıştır. Ayrıca buzdolaplarında kullanılabilecek saat modelleri de vardır.

Promosyon Saatler Neden Tercih Edilir?

Saatler geniş kullanım alanlarından dolayı promosyonu en iyi taşıyan ürünlerdir. Promosyon saat hem en büyük ihtiyacı karşılar hem de uzun bir süre logosunu herkesin görmesini sağlar. Özellikle kalabalık ortamlarda kullanılan duvar saatleri geniş kitleye firmanın reklamını yapmasını sağlar. İnsanlar saate bakarken istemsizde olsa firmanın ismini de görürler ve tanımış olurlar. Saati beğenen insanlar firmayı ziyaret ederek satın alırlar.

Promosyon ürünleri <--- hakkında bilgi için tıklayın.

Menu